English   |     |  ورود به سايت
مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه؛ تأمین منافع اقتصادی در اجرای طرح های پژوهشی مشترک با صنعت، در اولویت قرار دارد


مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: رفع نیازهای مشاوره ای، پژوهشی و آزمایشگاهی از جمله مهمترین خدمات ارائه شده توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی به کارخانجات تولید مواد غذایی کشور می باشد و در اجرای طرح های پژوهشی مشترک با صنعت، تأمین منافع اقتصادی واحد تولیدی در اولویت قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، «دکتر علیرضا صادقیان» با بیان این مطلب گفت: با توجه به خدمات تخصصی ارائه شده توسط پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، با کمترین هزینه بیشترین راندمان نصیب صنعت می شود.
عضو هیأت علمی گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی عمده ترین مشکلات صنعت غذا را به دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری دسته بندی کرد و بالا بودن هزینه خرید تجهیزات آزمایشگاهی برای واحد هایی که دارای بخش تحقیق و توسعه هستند را عمده ترین مشکل کارخانجات فعال در صنعت غذا دانست.
صادقیان ادامه داد: آزمایشگاه مرکزی این پژوهشکده با مجهز بودن به تجهیزات آزمایشگاهی روز دنیا آمادگی ارائه خدمات به بخش های تحقیق و توسعه مستقر در کارخانجات صنایع غذایی را دارد.
وی همچنین در خصوص مشکلات نرم افزاری کارخانجات صنایع غذایی بیان کرد: این موسسه پژوهشی می تواند با شناخت نیاز صنعت، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز مسئولین فنی و مدیران تحقیق و توسعه نمایند.
وی در مورد توانمندسازی واحدهای تحقیق و توسعه صنایع غذایی عنوان کرد: ارائه خدمات آزمایشگاهی و مشاوره های تخصصی عمده ترین راه های همکاری با واحدهای تحقیق و توسعه کارخانجات به شمار می رود.
مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه پژوهشکده علوم و صنایع غذایی با اشاره به گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی در پژوهشکده بیان کرد: متخصصان فعال در این گروه تخصصی براساس ایده و نیاز صنعت، طراحی و ساخت ماشین آلات  خاص در حوزه صنایع غذایی را بر عهده می گیرند.
صادقیان در خصوص مهمترین برنامه های در دست اجرای مدیریت کارآفرینی و ارتباط با جامعه پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: برقراری ارتباط موثر و مستمر با سازمان های مرتبط، شناسایی مسائل کلان صنعت غذا ، کمک به توسعه تبدیل ایده به ثروت از طریق تسهیل در ایجاد شرکت های دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی و فراهم نمودن زمینه توسعه دستاوردهای فناورانه در قالب ثبت اختراع و تدوین دانش فنی مهمترین برنامه های در حال اجرای این مرکز به شمار می روند.