English   |     |  ورود به سايت
در بازدید مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت از پژوهشکده؛ جلسه هم اندیشی حمایت از واحدهای (R&D) و ایجاد واحدهای دانش بنیان برگزار شد
جلسه هم اندیشی حمایت از واحدهای (R&D) و ایجاد واحدهای دانش بنیان با حضور مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و انجمن همگن صنایع غذایی خراسان رضوی در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، «دکتر قدیر رجب زاده» رئیس این پژوهشکده ضمن خوشامد گویی به مدعوین با اشاره به اهمیت نقش واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع به تشریح پتانسیل های تحقیقاتی و مشاوره ای پژوهشکده در حمایت از واحدهای صنعتی پرداخت و از عزم فعلی برای همکاری های چند جانبه ابراز خرسندی کرد.

 در ادامه «دکتر علیرضا صادقیان» مدیر دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه به پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور در این موسسه اشاره و بیان کرد: دانشجویان دکتری پژوهش محور با هدف کاربردی نمودن پایان نامه ها و رفع مشکلات صنعت در این مجموعه پذیرش می شوند. 

در ادامه «مهندس محمد رضا افشین»، رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ضمن تشکر از برگزاری این نشست بر تلاش سه جانبه در حمایت از کارخانجات برای ایجاد واحد R&D و همچنین هدایت واحدهای R&D در جهت واحدهای صنعتی دانش بنیان تاکید کرد و افزود: موارد مطرح شده می تواند به توانمندی واحدهای صنعتی منتج شود که با امکانات و توانمندی های پژوهشکده علوم و صنایع غذایی قابل دستیابی است.

 سپس دبیر و نایب رئیس انجمن همگن صنایع غذایی خراسان رضوی از شکاف موجود میان صنعت، تولید و پژوهش ابراز نگرانی کرد و افزود: این مساله علت اصلی عقب ماندگی صنعت کشور نسبت به سایر کشورها، و عقب ماندگی یک واحد تولیدی نسبت به رقبایش است و پیشرفت صنعت تنها از مسیر پژوهش میسر است.  

«مهندس سعید کافی» همچنین برای تشویق شرکت ها به همکاری با پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خواستار تسهیل شرایط شد و گفت: از جمله این تسهیلات می توان به در نظر گرفتن تخفیفات ویژه و تعیین تعرفه کمتر خدمات نسبت به سایر مراکز به ویژه بخش خصوصی اشاره کرد.